کفش طبی مردانه


خرید اینترنتی جدیدترین مدل های کفش طبی چرم مردانه،کفش طبی مردانه اسپرت، کفش اداری مردانه طبی | نمایندگی بهترین مدل های کفش چرم تبریز، تنوعی از انواع کفش طبی ...


هنگام خرید کفش اولین ویژگی که در  نظر می گیریم، ظاهر زیبا و رنگ کفش است و معمولا کمتر به این نکته توجه  داریم که چه نوع کفشی را انتخاب کنیم تا آثار سوئی بر سلامت ستون فقرات،  کمر و زانو نداشته باشد. از آنجاییکه پا ستون بدن و در اصطلاح به عنوان قلب  دوم ذکر شده، لذا برای محافظت و جلوگیری از هر گونه فشار و سختی به این  عضو مهم و حیاتی بدن، انتخاب کفش مناسب، ضروری می‌باشد.
بهترین نوع کفش‌ مردانه،  کفش طبی است که برای مردان و زنان با ظاهری متفاوت در بازار موجود هست. در  اینجا به ویژگی‌های کفش طبی مردانه و مزایای استفاده از این کفشها مختصر  اشاره می‌شود.
یکی از ویژگی‌های کفش مردانه، داشتن استاندارد مناسب و قابل انعطاف بودن این نوع کفش است. این ویژگی در کفش‌های طبی دیابتی از اهمیت بالایی برخوردار است و به عنوان یک ویژگی مهم در انتخاب کفش می  ‌باشد. یک کفش طبی مناسب کفشی است که نه تنها پا بلکه کل اعضای بدن احساس  راحتی و سبکی کند. از ویژگی‌های کفش طبی، استحکام و بادوام بودن کفش  می‌باشد.
کفی کفش هم بهتر است مناسب کف پای فرد باشد به گونه‌ای که پستی و قوس پا را  بگیرد؛ انعطاف پذیر و ایده آل باشد‌ و بهتر است کفی قابل تعویض نیز باشد  که در مواقع نیاز بتوان آن را تعویض کرد.
استفاده از رویه جرم طبیعی در کفش طبی مردانه علاوه بر دوام به هنگام راه  رفتن انعطاف بسیار خوبی دارد که در نتیجه باعث راحتی پا می‌شود. افرادیکه  به انحراف انگشت شست پا مبتلا هستند بهتر است از کفش مخصوص هالوکس والگوس که دارای انعطاف بالا و پتجه بسیار پهن هستند استفاده کنند.
افرادی هستند که به طور مادرزادی کف پای آنها صاف است؛ کف پای این افراد  قوس کم و یا اصلاً قوسی ندارند، سازندگان این گونه کفش‌ها با طراحی کفی‌های  مناسب یک تکیه‌گاه قوی برای قوس کف پای این افراد می‌سازند تا مشکل راه  رفتن آن‌ها حل شود.
کسانی هم که بر اثر ایستادن‌های طولانی یا اضافه وزن مبتلا به خارپاشنه  هستند در صورتیکه درمان نشوند راه رفتن برای آن‌ها بسیار سخت خواهد شد  تولیدکنندگان کفش‌های طبی برای اینگونه افراد با ساخت انواع کفش طبی خار پاشنه، پد و ابزارهای دیگر برای پاشنه در کنار سایر مراحل درمان کمک شایانی به حل مشکل این افراد می‌کنند.

                                                                                                                                              

مزایای استفاده از کفش طبی مردانه

                                                                        

پاها  به نوعی بنیاد و ستون کل بدن محسوب می‌شوند، پس بروز هر نوع مشکلی می  تواند تأثیر منفی بر کل اعضای بدن بگذارد، استفاده از کفش طبی مردانه مناسب  مانع از بروز بسیاری از مشکلات در پا می‌شود.
کفش طبی دارای مزایایی می‌باشد از جمله:
1-    محافظت از پا: با انتخاب کفش طبی میتوان از عارضه‌های دردناکی مانند:  کشیدگی کف پا، صافی کف پا و خار پاشنه محافظت نمود. کفش طبی مردانه علاوه  بر محافظت از کف پا از کل ساختار پا حفاظت می‌کند و با کاهش درد و ایجاد  توازن در پا از بروز علائم درد در هنگام راه رفتن جلوگیری می‌کند.
2-    بهبود و تسریع جریان خون: از آنجایی که کفش‌های طبی دارای فضای کافی  برای حرکت پا می‌باشد در نتیجه باعث بهبود و تسریع جریان خون و کاهش دردهای  عصبی می‌شود.
3-    بهبود توانایی حرکت: امروزه تغذیه نامناسب و زندگی آپارتمان نشینی و  کمی تحرک باعث بروز انواع بیماری‌ها از جمله بیماری‌های مربوط به پا شده  است که یکی از این مشکلات کاهش توانایی حرکتی است. محدودیت حرکتی می‌تواند  در اثر عوامل مختلفی مانند: کف پای صاف، خار پاشنه، رفت و آمد زیاد در  پله‌ها و مشاغل سخت و پر تحرک ایجاد شود. در نتیجه افراد مبتلا به پا درد  در جهت جلوگیری از ایجاد درد در زندگی روز مره تحرک چندانی ندارند که  استفاده از کفش طبی مناسب، استاندارد و مستحکم برای این گونه افراد بسیار  ضروری است. این کفش‌ها از پاشنه پا محافظت نموده و تحرک را برای افراد  آسانتر می‌کند. بنابراین ارائه کفش‌های مخصوص پای صاف، کفش خارپاشنه، کفش  مخصوص هالوکس والگوس از اهمیت بالایی برخوردار است.
4-    کفشهای طبی، کفشهای خاصی هستند که پا و مچ پا را می‌پوشاند و برای  افرادی که هنگام پیاده‌روی یا فعالیت‌های روزانه در ناحیه پا، ساق پا، کمر و  زانو احساس درد می‌کنند، مناسب و دارای فواید سلامتی زیادی برای پا و  عضلات کمر و زانو است.
5-    جنس بکار رفته در اکثرکفش‌های طبی، چرم حیوانی می‌باشد که جریان هوا  به داخل و بیرون، کفش را تصفیه می‌کند و برای بهداشت پا مناسب است و باعث  جلوگیری از تعریق و بوی بد پا می‌شود.
در کل می‌توان نتیجه گرفت؛ همه افراد در هر سنی و برای مردان جامعه که  مسئولیت اداره و تأمین معاش زندگی را بر عهده دارند جهت پیشگیری از دردهای  ناشی از تورم پا، کمردرد و... استفاده از کفش طبی مناسب توصیه و پیشنهاد  می‌شود.


از برندهای کفش طبی مردانه می‌توان به کفش توگو، کفش آتن ، کفش تک تاپ ، کفش آرای و ... اشاره کرد.

کفش های طبی هم برای کسانی که از مشکلات و بیماری های مخصوص پا رنج می  برند، مناسب هستند و هم برای آن دسته از کسانی که به دنبال راهی برای  جلوگیری از بروز بیماری در ناحیه پاهای خود می گردند، بسیار توصیه می شود.  با اینکه هر بیماری باید متناسب با نوع بیماری خود از کفش های طبی استفاده  نماید اما اغلب این کفش ها از خصوصیات مشترکی برخوردار هستند که لیست بیست  قصد دارد در این مقاله شما را با تعدادی از این نکات مهم در خصوص خرید کفش  طبی مردانه آشنا نماید.

نکات مهم هنگام خرید کفش طبی مردانه

میزان استحکام کفش: از بدیهی ترین نکاتی که هنگام خرید  کفش طبی مردانه باید به آن توجه داشته باشید، استحکام کفش مورد نظرتان است  تا بتوانید به راحتی نیروی وارده به پاهای شما را چه در حالت حرکت و چه در  حالت دو تقسیم نماید و پاهایتان را دچار خستگی نکند.

اندازه مناسب: یکی دیگر فاکتورهای مهم و حیاتی که  هنگام خرید یک کفش طبی مردانه باید به آن توجه داشته باشید، اندازه آن می  باشد. حواستان باشد چنانچه کفش شما تنگ باشد هم سبب عدم خونرسانی مناسب به  پاهایتان می شود و هم میزان فشار وارده بر پاهایتان را دوچندان می کند و  اگر هم کفش شما بیش از اندازه بزرگ و یا در اصطلاح گشاد باشد، پای شما در  دراز مدت دچار ساییدگی های موضعی در نواحی مختلف خود خواهد شد. پس بهتر است  همیشه به دنبال کفشی متناسب با اندازه پای خود باشید.

فضای جلویی کفش (پنجه): پنجه کفش طبی مردانه باید  همچون اندازه کلی کفش، متناسب باشد و نه آنقدر تنگ باشد که سبب روی هم رفتن  انگشتان پای شما شود و نه آخر گشاد باشد که نتواند به خوبی از انگشتانتان  در برابر ضرب مقاومت بعمل آورد. بطور کلی پنجه کفش باید بگونه ای باشد که  حدود ۱ سانتی متر از نوک انگشت شست شما تا جلوی کفشتان فاصله وجود داشته  باشد.

اندازه پاشنه: از دیگر موارد مهمی که باید به هنگام  استفاده از کفش های طبی زنانه و یا مردانه به آن توجه کنید، اندازه پاشنه  می باشد. طبق گفته محققان عدم وجود پاشنه و یا پاشنه در اندازه های خیلی  بزرگ تنها ضرر به پاهای افراد می رساند و بهترین کفش ها، محصولاتی هستند که  از پاشنه هایی به ارتفاع ۱.۵ تا ۴ سانتی متر برخوردار باشند.

زبانه و یقه کفش: زبانه به قسمتی که زیر بند کفش قرار  می گیرد، گفته می شود و یقه کفش نیز در حقیقت قسمتی از پوشش بیرونی کفش است  که دور تا دور مُچ پای شما را در بر می گیرد. این قسمت ها از کفش مورد نظر  شما باید حاوی بالشتک هایی نرم و پدهایی لطیف باشند تا مانع از وارد شدن  فشار زیادی بر روی پوست پایتان شوند.

قیمت کفش طبی مردانه: با کمی جستجو در بازار می توانید  متوجه این موضوع شوید که قیمت کفش طبی مردانه کاملا متنوع می باشد و با  توجه به جنس، کیفیت، دوام و سایر مواردی از این دست قیمت آن ها مشخص می  شود. البته فراموش نکنید که اصل اول در خرید یک کفش طبی مردانه، تناسب سایز  آن با اندازه پای شما و همچنین وجود رویه ای با قابلیت تنفس پذیری بر روی  آن است که سبب جلوگیری از تعرق پا و رشد باکتری ها و قارچ ها در پاهایتان  می شود.
کمی صبر کنید...

دسته‌بندی